Ciekawy temat Koronawirus

| Koronawirus – zmiany w prawie | Odwołanie wszystkich imprez masowych

10.03.20 r.  – Premier: Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

„Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą” – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (RZZK).

„Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć” – podsumował Premier .

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że „jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne i dotykają działalności obywateli, mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa”.

Dla przypomnienia: na podstawie ustawy o imprezach masowych – Dz.U.2019.0.2170 t.j. – Ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, mówiąc o imprezie masowej należy przez to rozumieć imprezę masową artystyczno-rozrywkową, masową imprezę sportową, w tym mecz piłki nożnej. W obiektach zamkniętych liczba osób od 500 w górę, dla obiektów otwartych od 1000 osób. Ustawa wymienia również wyjątki, których definicja ta nie obejmuje, są to m.in. imprezy organizowane w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach, w szkołach i placówkach oświatowych, organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, sportowych organizowanych dla sportowców niepełnosprawnych, sportu powszechnego o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępnym i nieodpłatnym, organizowanych na terenie otwartym, zamkniętych organizowanych przez pracodawców dla ich pracowników.

Autorzy:

Katarzyna Turcza

Katarzyna Turcza

Radca Prawny

Email: biznesprawnik@turcza.com.pl

Mec. Katarzyna Turcza jest radcą prawnym oraz praktykującym doradcą restrukturyzacyjnym.